authorنوشته: حمید رضا علیپور dateتاریخ : خرداد ۱۰م, ۱۳۹۳ comment بدون نظر

IMAGE635240053418878386نساجی روز: استاندار گیلان با اشاره به مشکلات و بی‌مهری‌ها به صنعت نساجی طی سال‌های گذشته، گفت: ایجاد شهرک نساجی راهکار نجات این صنعت در استان است.

 

ادامه مطلب را بخوانید »

برچسب : ،
authorنوشته: حمید رضا علیپور dateتاریخ : دی ۲۶م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

دانشجویان عزیز زمان آخرین مهلت پروژه تا ۳۰/۱۱/۹۲است برای تمدید آن باید بااستاد مربوطه ومعاونت محترم آموزشی وآموزش هماهنگی شود .

authorنوشته: مجیدشریف نیا dateتاریخ : دی ۲۱م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

امتحان کارگاه ریسندگی در روز چهارشنبه ۱۰/۱۸/۹۲ ساعت ۱۰صبح برگزارمی شود

برای دانلود سوالات کارگاه ریسندگی کلیک کنید

امتحانات ترم خرداد ماه

authorنوشته: مجیدشریف نیا dateتاریخ : دی ۸م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

Scan1

authorنوشته: حمید رضا علیپور dateتاریخ : آذر ۲۹م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

حمیدرضا زماندیده

دانشجویان عزیز ضمن تشکر از آقای مهندس حمید زماندیده مربی رشته ی مهندسی تکنولوِژی نساجی جزوه ی کارگاه حلقوی ایشان تا برای استفاده ی دانشجویان  دراین سایت قرار داده شد.

برای دانلودکلیک کنید.  جزوه ی تاری وپودی

authorنوشته: مجیدشریف نیا dateتاریخ : آذر ۲۱م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

به گزارش «نساجی روز»، بازدید علمی از کارخانه پشم‌بافی ایران برک رشت با حضور ۱۵ نفر از دانشجویان  کارشناسی نساجی دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران رشت و حضور اساتید گرامی آقایان زماندیده و رضازاده در تاریخ ۱۳ آذر برگزار شد.

برچسب : ، ، ،
authorنوشته: حمید رضا علیپور dateتاریخ : آذر ۲۰م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

روز دانشجو چگونه شکل گرفت؟ بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، رژیم وابسته پهلوی که توانسته بود با کمک اربابان امریکایی بر اریکه قدرت باز گردد، درصدد برآمد تا پایه های حکومت خود را تثبیت کند، اما غافل از اینکه مقاومت مردم بطور کامل از بین نرفته و ایران در اولین فرصت خشم و انزجار خویش را نشان خواهد داد. نیکسون معاون رئیس جمهور امریکا در سال ۱۳۳۲، راهی ایران گردید. در حقیقت او می آمد تا نتیجه سرمایه گذاری بیست و یک میلیون دلاری را که سازمان جاسوسی امریکا، سیا، در راه کودتا و سرنگونی دولت مصدق هزینه کرده بود، از نزدیک مشاهده کند. ملت در حال افسردگی و از نفاق و تفرقه ای که استبداد توانسته بود در میان او ایجاد کند، ناراحت بود. رهبری نهضت مقاومت، قصد رساندن صدای اعتراض مردم را به گوش جهانیان داشت و تلاش لندن و واشنگتن را که می خواست با مشروع جلوه دادن رژیم کودتا، امتیازات مورد نظر خود را در محیط آرام بدست آورد، خنثی کند. اجرای این برنامه به عهده کمیته هماهنگی دانشگاه تهران واگذار شده بود. تظاهرات دانشجویان دانشگاه تهران، به عنوان اعتراض به ورود دنیس رایت، کاردار جدید سفارت انگلیس در ایران، از روز ۱۴ آذر ۱۳۳۲، آ ‎ غاز گردید. دانشجویان دانشکده های حقوق و علوم سیاسی، علوم دندان پزشکی، فنی، پزشکی، داروسازی در دانشکده های خود تظاهرات پرشوری علیه رژیم کودتا برپا کردند. رژیم پهلوی که به خوبی از خشم ملت و خصوصا دانشجویان نسبت به خود و اربابان امریکا از پیش آگاه بود، با تمام قوا متوجه دانشگاه شد. روز ۱۵ آذر تظاهرات به خارج از دانشگاه کشیده شد و ماموران انتظامی، در زد و خورد با دانشجویان، شماری را مجروح و گروهی را دستگیر و زندانی کردند. صبح روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲، گارد تا دندان مسلح رژیم پهلوی برای اولین بار وارد صحن دانشگاه شد تا فریاد مخالفان را در گلو خفه کند. در یکی از کلاسهای درس دانشکده فنی، چند تن از دانشجویان در اعتراض به حضور ماموران گارد رژیم شاه در صحن دانشگاه، آنها را به مسخره می گیرند و همین بهانه کافی بود تا وارد کلاس درس شوند و با ایجاد جو رعب و وحشت، محیط را برای بهره برداری و گرفتن زهر چشم دانشجویان آماده سازند. ماموران گارد با حمله به دانشجویان بی پناه سه تن از آنان را به شهادت می رسانند. حادثه ۱۶ آذر ۱۳۳۲، بعنوان یک روز (مقاومت تاریخی) در تاریخ دانشگاه تهران ثبت شد. از آن پس، همه ساله به رغم کوشش رژیم و ساواک، دانشجویان دانشگاه تهران و دیگر دانشگاههای سراسر ایران مراسم و تظاهراتی به یاد شهیدان آن روز برپا می کردند.

authorنوشته: مجیدشریف نیا dateتاریخ : آذر ۱۷م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

 

امتحانات ترم خرداد ماه

دانشجویان عزیز امتحان درس کنترل کیفیت آماری توسط مدیرگروه محترم جناب آقای مهندس حیدری بعد ازآخرین امتحان دانشکده برگزار می شود.

 

authorنوشته: مجیدشریف نیا dateتاریخ : آذر ۱۳م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

images

دانشجویان گرامی کلاس جبرانی کنترل کیفیت با مهندس حیدری روز های زیر برگزار می شود:

یکشنبه   ساعت  ۱۴  الی  ۱۷ کارگاه شهیدرجایی

چهارشنبه  ساعت  ۱۰:۳۰  الی  ۱۶  درساختمان مرکز لاکان

برگزار می شود.

امتحان پایان ترم ۱۸/۱۰/۹۲برگزارمی شود

authorنوشته: مجیدشریف نیا dateتاریخ : آذر ۱۳م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

انتخاب جناب آقای مهندس سیدهاشم میربهاری، معاونت آموزشی دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران رشت را به عضویت شورای آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت‌های روزافزون داریم.

مدیرگروه وبسیج دانشجویی و دانشجویان رشته نساجی دانشکده

authorنوشته: حمید رضا علیپور dateتاریخ : آذر ۵م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

authorنوشته: مجیدشریف نیا dateتاریخ : آبان ۲م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر

زیر باران ایستادن و خیس نشدن، تجربه ای است که شاید بسیاری در آرزوی آن هستند. کار دانشمندان پوشاندن جامه عمل به آرزوهای انسانها است و بسیاری از آنها در تلاش برای ساختن پارچه ای هستند که کاملا ضد آب باشد و ما را از بارش باران محافظت کند.

در لهستان دانشمندان دانشگاه فنی لودز یک گام جدی در این مسیر برداشته اند. آنها می گویند پارچه ای ساخته اند که صد در صد ضد آب است. در این روش سطح پارچه با ذرات گاز یونیزه شده یا پلاسمای سرد پوشیده می شود، پدیده ای که به آن «هیدروفوبی سیتی» یا آب گریز کردن می گویند. یکی از دانشمندان دانشگاه فنی لودز می گوید: «این روش مبتنی بر تشکیل یک لایه یا لعاب ریز آبگریز یا میکرو هیدور فوبی است که سطح پارچه را در مقابل نفوذ آب در تار و پود آن محافظت می کند. آب روی سطح پارچه به شکل قطره در می آید ولی به درون آن نفوذ نمی کند.»
این دانشمندان می گویند پلاسمای سرد را به صورت یک لایه موم مانند می توان روی هر نوع پارچه ای بکار برد. چون این لایه ضد آب روی سطح پارچه قرار داده می شود، تاثیری در جنس و حصوصیات آن نخواهد داشت. پرداخت کردن پارچه با پلاسمای سرد، ساختار الیاف آنرا تغییری نمی دهد. یکی دیگر از دانشمندان همکار این پروژه می گوید: « این روش برای تولید لباسهای تخصصی ورزشکاران و مشاغل و همچنین در تولید وسایل خانگی مانند روکش مبل و رومیزی بکار خواهد رفت.»
روش دانشمندان دانشگاه فنی لودز در حال حاضر روی پارچه هایی در اندازه پنج سانتی متر در پنج سانتی متر آزمایش می شود ولی هدف آنها تولید انبوه پارچه های ضد آب با این کیفیت است.

برچسب : ،
authorنوشته: حمید رضا علیپور dateتاریخ : مهر ۱۹م, ۱۳۹۲ comment بدون نظر
Wholesal Jerseys China Cheap Jerseys From China Wholesale Jerseys From China wholesale nfl jerseys wholesale jerseys cheap oakleys wholesale cheap nfl jerseys cheap jerseys Cheap jerseys disount jerseys wholesale jerseys supply Wholesale jerseys shop cheap nfl jerseys fake oakleys cheap gucci replica fake oakleys cheap gucci replica replica gucci fake ray bans Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Replica christian louboutin sale christian louboutin replica Replica Christian Louboutin cheap nfl jerseys red bottom shoes